Aktualności Konkurs Przewodniki Mapy i atlasy Analizy rynku O nas Kontakt
Atlas nieba. Gwiazdy, planety, wszechświat
Wydawca Arkady
Tłumacz Jan Kowalski
Recenzent (PD)
Miejsce wydania Warszawa
ISBN 978-83-213-4492-8
Liczba stron 240
Rok wydania -1
Jeszcze jedna ważna książka przyswojona polskiemu czytelnikowi dzięki przekładowi z języka włoskiego. Wydawca od lat wykorzystuje swe świetne kontakty we Włoszech i systematycznie wzbogaca swoją ofertę – i nasze biblioteki – najciekawszymi edycjami z tego bardzo interesującego rynku, który z pewnością zajmuje czołową rolę na świecie w kategorii publikacji albumowych.

Tym razem wzbijamy się ku niebu, aby dzięki niezwykle przystępnemu wykładowi poznać jego najciekawsze sfery i tajemnice. Po interesującym rysie historycznym przedstawiającym dzieje poznania wszechświata, dzięki któremu możemy poznać potęgę ludzkiego rozumu próbującego przez kolejne pokolenia zgłębić mechanizmy niebieskie, zaprezentowana jest kolejno wiedza astronomiczna odnosząca się wpierw do naszej planety i jej Księżyca. Uwzględnione są tu również kolejne wyprawy na Srebrny Glob – od pierwszych radzieckich próbników i Łunochodu po serię statków Apollo. W trakcie wyprawy statkiem Apollo 11 pamiętnego dnia 16 lipca 1969 roku dwaj pierwsi ludzie – Neil A. Armstrong i Edwin E. Aldrin – wylądowali na Księżycu.

Zasadnicza część atlasu składa się ze szczegółowo przedstawionych „map” nieba, niezwykle pomocnych przy obserwacjach nieboskłonu, przedstawiających widoki zarówno z północnej, jak i południowej półkuli naszej planety. Na końcu przedstawiono Słońce i pozostałe planety naszego układu oraz gwiazdy, galaktyki i cały wszechświat – zgodnie z obecnym osiągnięciami nauki. Posiadając tak pomocną publikację trzeba teraz tylko poszukać właściwych miejsc, najlepiej oddalonych od dużych miast, gdzie nie dociera żadna łuna, poczekać na bezchmurną pogodę i… systematycznie obserwować niebo, co – jak wynika z tej książki – może być fascynujące.
NAJNOWSZE PRZEWODNIKI
Słowacja – góry dla niecierpliwych
Czekając na Duida
Sekrety parków narodowych USA
Szkice portugalskie
NAJNOWSZE MAPY
Polska – atlas samochodowy 1:250 000
Blondynka na Wyspie Wielkanocnej
Wielki atlas narciarski. Francja i najlepsze regiony narciarskie świata
Cystersi w Polsce
Strony partnerskie:
Crass Zbuntowane Życie Penny Rimbaud
Kwartalnik Literacki Wyspa
Melanże z żyletką
Niszczarki
No Future Book Śmierć Książki
Notes Wydawniczy
Rynek Książki
Witold Horwath
Wydawnictwo Jirafa Roja
Wydawnictwo Primavera
Xenna Moja Miłość
 
© 2009 Biblioteka Analiz Sp. z o.o.