Aktualności Konkurs Przewodniki Mapy i atlasy Analizy rynku O nas Kontakt
Blondynka na Rio Negro
Wydawca Burda Książki
Tłumacz
Recenzent ET
Miejsce wydania Warszawa
ISBN 978-83-7596-602-2
Liczba stron 304
Rok wydania 2014
Jak jest na końcu świata? Bez telefonu, internetu, elektryczności i jedzenia? Bez widoków na dalszą podróż? Wydawać by się mogło, że beznadziejnie, gdy trzeba czekać na to, co przyniesie los. Ale nie dla Beaty Pawlikowskiej, która z każdej sytuacji czerpie naukę: „Lubię sposoby, w jakie życie uczy mnie pokory i rozumienia pewnych spraw”. I w oczekiwaniu na łódź, która zabierze ją w nieznane, odrabia lekcje z cierpliwości.

Tym razem słynna blondynka postanowiła wybrać się w samotną podróż rzeczną z Wenezueli do Brazylii. Z Orinoko dopływami łączącymi się z Rio Negro do Amazonki. I jak postanowiła, tak zrobiła. A ile po drodze było przygód! Ilu poznanych ciekawych ludzi, ile smaków i obyczajów! ile sytuacji, które uczą pokory! Podróżniczka pisze bardzo emocjonalnie, dużo w jej opowieści wykrzykników, zachwytów, że aż radosny klimat udziela się z czasem i czytelnikowi. Autorka wyznaje, że uwielbia samotnie i oryginalnie podróżować, poznawać nowe miejsca, ludzi i zapachy: „Czasem muszę za to zapłacić cenę niewygody, głodu, tropikalnych dreszczy, albo jedzenia tego, czego nie lubię”.

Efektem dwumiesięcznej wyprawy jest pełna pasji i szczerości, osobista i spontaniczna opowieść oraz całe mnóstwo barwnych fotografii, które w tym albumie prezentują się wspaniale.
NAJNOWSZE PRZEWODNIKI
Słowacja – góry dla niecierpliwych
Czekając na Duida
Sekrety parków narodowych USA
Szkice portugalskie
NAJNOWSZE MAPY
Polska – atlas samochodowy 1:250 000
Blondynka na Wyspie Wielkanocnej
Wielki atlas narciarski. Francja i najlepsze regiony narciarskie świata
Cystersi w Polsce
Strony partnerskie:
Crass Zbuntowane Życie Penny Rimbaud
Kwartalnik Literacki Wyspa
Melanże z żyletką
Niszczarki
No Future Book Śmierć Książki
Notes Wydawniczy
Rynek Książki
Witold Horwath
Wydawnictwo Jirafa Roja
Wydawnictwo Primavera
Xenna Moja Miłość
 
© 2009 Biblioteka Analiz Sp. z o.o.