Aktualności Konkurs Przewodniki Mapy i atlasy Analizy rynku O nas Kontakt
Czekając na Duida
Wydawca Wydawnictwo Bernardinum
Tłumacz
Recenzent Katarzyna Domańska
Miejsce wydania Pelpin
ISBN 978-83-7823-457-9
Liczba stron 464
Rok wydania 2015
To opowieść o podróży w białą plamę amazońskiej mapy zielonego piekła. Podróży, która najpierw nie miała szans by się odbyć, a z której potem można było nigdy nie wrócić.

Autorowi udało się dotrzeć tam, gdzie nie udało się jeszcze nikomu obcemu. Tam dokąd marzył dostać się Czerniecki prawo wstępu mieli wyłącznie miejscowi Indianie. Nawet Wojciech Cejrowski, znajomy autora, nie dawał mu żadnej nadziei na powodzenie wyprawy. Ale udało się. I oto mamy wyprawę nad wyprawami, do samego gardła nieprzejednanej puszczy.

Czerniecki snuje wartkie opowieści, wszystkie dokumentuje pięknymi fotografiami. Pisze barwnie i z humorem (przezabawny rozdział „Karty z grubaskiem”) o Indianach, reżimie wojskowym Chaveza. Odkrywa najbardziej intymne i ukryte przed światem białego człowieka tajemnice i sekrety Indian, staje twarzą w twarz z przyrodą, która nie zna litości, walczy o życie z anakondami i jadowitymi wężami. Do tego świata wchodzi jednak z pokorą, bez brawury, z wyczuciem i respektem wobec dżungli (celva cerrada) i kultury Indian. To oni właśnie nauczyli go jak czekać na Duida i w ciszy amazońskiego potoku odnaleźć własne „llanero”, czyli spokój i prostotę.

„Czekając na Duida” Czernieckiego to chyba jego najbardziej osobista książka podróżnicza. Autor zabiera nas w odległą i ekscytującą podróż, ale dzięki niej odkrywamy nie tylko urocze zakątki dziewiczej Amazonii. Przygodzie towarzyszą również refleksje na temat sensu życia, zaufania i wiary, miłości do człowieka i zapewnienie, że zawsze warto marzyć.
NAJNOWSZE PRZEWODNIKI
Słowacja – góry dla niecierpliwych
Czekając na Duida
Sekrety parków narodowych USA
Szkice portugalskie
NAJNOWSZE MAPY
Polska – atlas samochodowy 1:250 000
Blondynka na Wyspie Wielkanocnej
Wielki atlas narciarski. Francja i najlepsze regiony narciarskie świata
Cystersi w Polsce
Strony partnerskie:
Crass Zbuntowane Życie Penny Rimbaud
Kwartalnik Literacki Wyspa
Melanże z żyletką
Niszczarki
No Future Book Śmierć Książki
Notes Wydawniczy
Rynek Książki
Witold Horwath
Wydawnictwo Jirafa Roja
Wydawnictwo Primavera
Xenna Moja Miłość
 
© 2009 Biblioteka Analiz Sp. z o.o.