Aktualności Konkurs Przewodniki Mapy i atlasy Analizy rynku O nas Kontakt
Dziesięć bram świata
Wydawca Bernardinum
Tłumacz
Recenzent ET
Miejsce wydania Pelpin
ISBN 978-83-7823-446-3
Liczba stron 320
Rok wydania 2014
Autor jest podróżnikiem z zamiłowania i najwyraźniej lubi wyzwania. Potrzeba przeżycia przygody, podążanie nieutartym szlakiem z dala od turystów, pragnienie zrozumienia podłoża konfliktów między narodowościami i ciekawość gnają go w najodleglejsze rejony. Zapuszcza się w niebezpieczne strefy, dociera m.in. na Jawę, w miejsce, gdzie górnicy z narażeniem życia wydobywają siarkę z dna wulkanu, w Etiopii poznaje dzikie plamiona, był nawet obiektem ataku – w slumsach w Brazylii i w Indiach, chwilę grozy przeżył, gdy znalazł się na linii ognia w Izraelu, a na jego oczach postrzelona została dziewczyna.

Książka jest zbiorem reportaży z wypraw do miejsc niebezpiecznych. Etiopia, Izrael, Indie, Indonezja, Brazylia, Boliwia, Nikozja, Gruzja… Autor do tomu wybrał historie z dziesięciu wypraw, które wywarły na nim największe wrażenie. I za każdym razem w centrum jego zainteresowania znajdzie się człowiek. Książka obfituje w mnóstwo ciekawych opisów zaskakujących wydarzeń i interesujących postaci. Tadeusz Biedzki spotykał na swojej drodze wielu ludzi, którzy chętnie opowiadali o swoim świecie, o bólach i radościach, traumach i marzeniach.

„Dziesięć bram świata” to fascynująca opowieść napisana ze swadą, ale i dystansem do siebie. Autor dopełnia ją licznymi zdjęciami, a wyobraźnia czytelnika pracuje na szybszych obrotach. Przy lekturze tej książki oderwiecie się myślami od tego świata i nic już nie będzie takie, jak dawniej.
NAJNOWSZE PRZEWODNIKI
Słowacja – góry dla niecierpliwych
Czekając na Duida
Sekrety parków narodowych USA
Szkice portugalskie
NAJNOWSZE MAPY
Polska – atlas samochodowy 1:250 000
Blondynka na Wyspie Wielkanocnej
Wielki atlas narciarski. Francja i najlepsze regiony narciarskie świata
Cystersi w Polsce
Strony partnerskie:
Crass Zbuntowane Życie Penny Rimbaud
Kwartalnik Literacki Wyspa
Melanże z żyletką
Niszczarki
No Future Book Śmierć Książki
Notes Wydawniczy
Rynek Książki
Witold Horwath
Wydawnictwo Jirafa Roja
Wydawnictwo Primavera
Xenna Moja Miłość
 
© 2009 Biblioteka Analiz Sp. z o.o.